Низ страниците на лектирата – IV одделение

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Низ страниците на лектирата - IV одделение | Бр. на страни: 80 | Димензии: 20 см | Корица: /

Активности за обработка на лектира за четврто одделение м-р Весна Недановска Валентина Ангелковска Драги ученици, Честитки! Веќе сте во четврто одделение. Досега сте прочитале многу лектири. Да ве потсетиме дека лектирата е одбрана литература за деца која ќе ја разбуди вашата љубопитност и во нејзино друштво ќе поминувате убави и креативни мигови. Со читањето лектири ќе развивате вештина за брзо читање и ќе го збогатите речникот на изразување со нови зборови. Лектирите ќе ја разбудат вашата фантазија, ќе ви овозможат да се запознаете со многу нови и интересни ликови. Ќе ве однесат на нови егзотични места со нови култури. Читањето лектири ќе ви помогне да градите нови знаења, да ги почитувате различностите и ќе ве подготви за иднината.

Се надеваме дека лектирите ги прочитавте за време на летниот распуст и со нетрпение сакате прочитаното да го споделите со вашите другарчиња. За да ви бидат позабавни часовите по лектира, ние ви подготвивме интересни и креативни активности.

Ви посакуваме незаборавно патување низ страниците на лектирите. Авторките

Цена: 210 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Низ страниците на лектирата – IV одделение

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-228-450-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Низ страниците на лектирата – IV одделение”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in