Од добри до одлични

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Good to great | Бр. на страни: 351 | Димензии: 0 | Корица: мека

Од добри во одлични ви нуди триста страници полни со револуционерни размислувања, јасни примери и заклучоци поткрепени со податоци. Оваа книга претставува предизвик за сите бизнис-лидери да ја покажат потребната воља да ја претворат својата компанија „од добра во одлична“.Со својот тим на истражувачи, Колинс започнал со подредување на список од 1435 компании, во потрага по оние што покажале значителни успеси со текот на времето. Конечно списокот се свел на 11 - вклучувајќи ги Кимберли-Кларк, Филип Морис, Жилет, Волгринс, Велс Фарго - откривајќи ги нивните заеднички карактеристики кои во голема мера ја оспоруваат конвенционалната претстава за корпоративниот успех. Преминувањето од добри во одлични не бара извонреден извршен директор, најсовремена технологија, иновативно менаџирање, па дури ни прецизна бизнис стратегија. Во својата суштина, овие ретки и навистина одлични компании имале корпоративна култура што постојано барала и унапредувала дисциплинирани луѓе што размислувале и постапувале на дисциплиниран начин.Од добри во одлични е една од оние книги што менаџерите и директорите ќе ги читаат и пречитуваат уште многу години.
Рангирано 4.5 од 5 според 2 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 500 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Од добри до одлични

Категорија:
ИСБН: 9786084569121

2 оценки за Од добри до одлични

  1. Rated 4 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in