Олива, повторно

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Olive, again | Бр. на страни: 311 | Димензии: 24 см | Корица: /

Од добитничката на Пулицеровата награда, најпродаваната авторка на „Олива Китериџ“ и „Моето име е Луси Бартон“, според Њујорк тајмс

„Извонредна писателка“, Зејди Смит

„Извонредно надарена раскажувачка и експерт во својата лига“, Хилари Мантел

„Роман кој претставува вистинско богатство“, Сандеј тајмс

„Олива, повторно“ ја следи острата, контрадикторна, но, сепак, симпатична Олива Китериџ додека старее, пловејќи низ втората половина од својот живот додека се приспособува на промените — понекогаш добредојдени, понекогаш не — во своето постоење и на оние околу неа.

Олива се приспособува на својот нов живот со својот втор сопруг, ги предизвикува отуѓениот син и неговото семејство да го прифатат новиот сопруг, доживува загуба и осаменост, ги гледа успесите и тагата на пријателите и соседите во малиот крајбрежен град Крозби, Мејн — и, конечно, се отвора себеси за нови лекции за животот.

„Моќна раскажувачка, длабоко внесена во нијансите на човечките односи“, Обсервер

„Со секоја нова книга, таа станува сè подобра“, Меги О’Фарел

„Нејзиното пишување е извонредно; нејзината визија е безгранична. Каква возвишена книга.“, Рејчел Џојс „Величествено“, Тајмс

„Совршен роман“, Фајненшл тајмс

Цена: 490 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Олива, повторно

Категории: ,
ИСБН: 978-608-228-494-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Олива, повторно”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in