Пајажината на Шарлот

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Charlote's web | Бр. на страни: 238 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Чудесно прасе. Скромно. Блескаво. Ова се зборовите во пајажината на Шарлот, високо во аголот на шталата на Цукерман. Пајажината на Шарлот зборува за нејзините чувства кон прасенцето Вилбур, кое најмногу од сè сака да има пријател. „Пајажината на Шарлот“ зборува и за љубовта кон Вилбур на девојчето Ферн, која му го спасува животот кога се раѓа како кржле во леглото прасиња. Овој роман е нежна приказна за пријателството, љубовта, животот и смртта, кој ќе продолжи да ги освојува срцата на идните генерации деца.

Цена: 350 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Пајажината на Шарлот

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-156-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Пајажината на Шарлот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in