Петар Пан

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Peter Pan and Wendy | Бр. на страни: / | Димензии: 140х200 | Корица: мека

Петар Пан е палаво момче кое одбива да порасне.

Барајќи ја својата сенка, тој слетува во домот на Дарлингови. Се спријателува со Венди, Џон и Мајкл и ги учи да летаат (со помош на самовилска прашина).

Тој и Ѕвончица ги носат децата во земјата Недојдија, каде што среќаваат Индијанци, изгубени момчиња, пирати и лошиот капетан Кука…

Цена: 200 ден

16 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Петар Пан

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-259-369-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Петар Пан”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in