Пинокио

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2005
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 247 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

Книгата Пинокио од авторот Карло Колоди претставува една убава и поучна приказна за една кукла која што ќе се претвори во вистинско момче. Истата е воведена како изборна лектира за петто одделение.

Цена: 230 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Пинокио

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100137

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Пинокио”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in