Пинокио

Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Le aventure di Pinocchio | Бр. на страни: 188 | Димензии: 21 см | Корица: /

Овој лик, истовремено и дете и кукла, со аура на фасцинантност, која подоцна станува вистинско дете, е познат во повеќе култури во светот менувајќи се од една во друга форма на изразување без да ја загуби специфичноста што го прави препознатлив и омилен во очите на децата како и на некогашните деца. Неговата трајна моќ на фасцинанција е докажана во културното наследство изградено во период од повеќе од 40 години во Националната фондација ”Карло Колоди ”, која е формирана да ги промовира делата…

Цена: 200 ден

47 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Пинокио

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-204-280-0

Questions and Answers

You are not logged in