Pinoku

Автор: Karlo Kolodi
Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Shqip | Година: 2020
Оригинален наслов: Пинокио | Бр. на страни: 216 | Димензии: 20 см | Корица: мека

Plakut të varfër Xhepeto i vjen një ide për të bërë një kukull prej druri, një kukull që do të dukej si një djalë i vërtetë. Kështu lindi Pinoku djallëzor, i pa bindur, i cili, pasi arratiset nga shtëpia, përjeton të gjitha llojet e aksidenteve, duke rënë naivisht në kurthe dhe mezi shpëton kokën nga të gjitha llojet e situatave të rrezikshme. Sidoqoftë, në fund Pinoku do të dëshmojë se mund të jetë i vyeshëm, i bindur, i guximshëm, i kujdesshëm dhe i dashur.

Цена: 250 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Pinoku

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-267-157-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Pinoku”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in