Пипи долгиот чорап

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2004
Оригинален наслов: Pippi Langstrump | Бр. на страни: 209 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

Во ова издание се раскажува за малото симпатично девојче со плетенки и бемки на лицето - Пипи долгиот чорап. Овој роман е напишан од Астрид Линдгрен, која после ова дело за многумина стана една од најдобрите писатели. Изданието е задолжителна лектира за петто одделение.

Цена: 320 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Пипи долгиот чорап

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100135

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Пипи долгиот чорап”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in