Piter Pani

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Peter Pan and Wendy | Бр. на страни: 224 | Димензии: 20 см | Корица: /

Piter Pani është një djalosh çapkën i cili nuk pranon të rritet.

Duke kërkuar hijen e tij, ai zbarkon në shtëpinë e Darlingëve.

Miqësohet me Uendin, Xhonin dhe Majkëllin dhe i mëson të fluturojnë (me ndihmën e pluhurit të zanave). Ai dhe Lulekëm bora i çojnë fëmijët në tokën e Kurrkundit, ku i takojnë indianët, djemtë e humbur, piratët dhe kapitenin e keq Gremç...

Цена: 200 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Piter Pani

Категории: ,
ИСБН: 978-608-267-289-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Piter Pani”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in