Подарокот

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Das Geschenk | Бр. на страни: 322 | Димензии: 21 см | Корица: /

Милан Берг стои на семафор кога одеднаш до него застанува возило. На задното седиште седи ужасно преплашено девојче со солзи во крупните очи. Таа очајно се обидува да залепи една порака на прозорецот за да му каже нешто.

Дали бара негова помош или се работи за нешто друго?

Милан не може да ја прочита пораката – тој е неписмен. Само еден од над два милиони луѓе во Германија кои не знаат да читаат и пишуваат. Но чувствува во себе: девојчето е во смртна опасност.

Кога тргнува да ја бара, за него почнува една кошмарна одисеја, а на крајот го чека злокобно сознание: понекогаш вистината е премногу ужасна за да можеме да живееме со неа, па способноста за игнорирање е најголемиот подарок што може да постои!

Цена: 550 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Подарокот

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-176-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Подарокот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in