Поетска читанка

Автор: //
Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2005
Оригинален наслов: Поетска читанка | Бр. на страни: 113 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

Изборот е поделен на пет циклуси: Мечта , Игра, Книга, Татковина и Дело. Секој од овие наслови сугерира одредена поетска и хуманистичка идеја, којашто и би требало да се разбере како еден широк и цврст темелник на светот или световите на застапените песни во рамикте на циклусот и на книгата во целост.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 170 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Поетска читанка

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100164

1 оценка за Поетска читанка

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

    Книгата е одлична, содржи преубави песни :)Верувајте, ќе ве расположи и ќе ја рабуди вашата фантазија… На секоја строфа ќе си содавате слики во мозочето хихи. 😀

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in