Последната искра

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: The last ember | Бр. на страни: 551 | Димензии: 20 cm | Корица: /

Џонатан Маркус е успешен адвокат во фирмата Далинг и Пирс со седиште на Менхетан, страстен познавач на класичните науки чијашто прва љубов му се антиквитетите и мистериите поврзани за нив.  Добитник е на Римската награда за класични науки бранејќи ја тезата за Јосиф Флавиј на Американската академија во Рим. Тој ненадејно добива мистериозно писмо со многу малку детали и авионска карта за Рим, Италија...
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 518 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Последната искра

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0142-6

1 оценка за Последната искра

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

    За сите сто сакаат трилер и авантура…ќе уживате!!!

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in