Последниот испит

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Den stumma flickan | Бр. на страни: 504 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Во една напуштена училишна зграда пронајдено е безживотно тело на реалити ѕвезда. Жртвата е врзана за стол и свртена со лицето кон аголот на собата.Неколку хартии со прашања се закачени за нејзиниот гол грб.Судејќи според бројот на нетоцни одговори, жртвата паднала на најважниот испит.Кога ќе се утврди дека ова е само едно во низата убиства на различни медиски личности, Себастијан и неговата екипа го превземаат случајот.

Цена: 600 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Последниот испит

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0810-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Последниот испит”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in