Практичен прирачник за умешност во сексот и љубовта

Издавач: Никола Стојанов | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Практичен прирачник за умешност во сексот и љубовта | Бр. на страни: 160 | Димензии: 21x15 | Корица: мека

“Не е можно да бидете добар љубовник ако не ја познавате сексуалноста на жената, ниту е можно жената да биде добра љубовница ако не ја познава сексуалноста на мажот, ниту пак обајцата да уживаат во убавините на сексот ако не ги владеат сексуалните техники и финеси”.  Овој прирачник  Ве повикува на другарување, “vademecum” ( ајде со мене) во светот на љубовта и сексуалниот живот.  Открива факти со кои секоја современа личност мора да биде запознаена ( се’ за половите болести, половите органи и хигиената, се’ за контрацепцијата, се’ за љубовта и бракот од запознавањето до разделувањето, се’ за сексот од првиот допир до последниот, се’ за сексуалните техники  …..). Може ли да си дозволите да се откажете од  едно верно и вечно пријателство кое ќе влијае позитивно на Вашиот живот. Оваа книга е LIFE CHANGER.

Цена: 329 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Практичен прирачник за умешност во сексот и љубовта

Категорија:
ИСБН: 978-9989-57-943-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Практичен прирачник за умешност во сексот и љубовта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in