Прекачување

Издавач: НОРША | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Mezipřistání | Бр. на страни: 153 | Димензии: А5 | Корица: мека

Чешкиот писател Матеј Хоржава по романот „Ракија“ повторно ѝ се претставува на македонската публика со романот „Прекачување“ во кој скоро патеписно ги раскажува своите доживувања во непознатите краишта на Грузија. На релација Тбилиси - Прага во време кога патувањето е многу ограничено, авторот многу успешно ни ги доловува обичаите, секојдневниот живот, духоборите и секако многу интересните и разновидните пијалаци на Грузија.

Цена: 350 ден

9 на залиха

Спореди

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Прекачување”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in