Претприемачки мал бизнис

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Претприемачки мал бизнис | Бр. на страни: 800 | Димензии: 207х290 | Корица: /

Овој учебник спаѓа во најдобрите книги што сум ги користел на кој било курс каде што сум држел предавања.
Кирк Ч. Хериот, Државен универзитет на Колумбија
 
Ова е еден од најкомплетните текстови и дополнителни содржини што сум ги видел досега. Оваа книга навистина им ја препорачувам на моите студенти, но и на другите предавачи.
Ден Крид, Локален колеџ Нармандејл
 
Одлично напишан текст, соодветен за ... студентите на воведни и на напредни курсеви.
Самира Б. Хусеин, Локален колеџ на Округот Џонсон
 
Од интензивни програми по претприемаштво до предметите (управување со) мали бизниси, големата разновидност на опциите за задачи му овозможува на предавачот да ги избере оние што најдобро одговараат на неговата конкретна ситуација. Ресурсите што му стојат на располагање на предавачот се богати и мошне обемни.
Гленда Ораско, Државен универзитет на Оклахома, Институт за технологија

Цена: 2750 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Претприемачки мал бизнис

Категорија:
ИСБН: 9786082293837

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Претприемачки мал бизнис”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in