Претприемништво – Успешно почнување

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Претприемништво - Успешно почнување | Бр. на страни: 592 | Димензии: 207/280 | Корица: /

Оваа книга претставува внимателно осмислен, практичен водич низ процесот на успешно покренување и остварување раст на еден нов претприемачки субјект. За оваа цел, ви нудиме сеопфатна анализа на претприемачкиот процес. За вас, го моделираме овој процес во првото поглавје, а потоа ги применуваме компонентите на самиот модел за да ги оформиме преостанатите делови од книгата. 
 
Поради значењето што го имаат, особен акцент посветуваме на почетоците на претприемачкиот процес - особено на препознавањето можности односно прилики и на анализата на изводливоста односно физибилитианализата. Ова го правиме бидејќи историјата покажува дека бројни претприемачки претпријатија се борат или пропаѓаат, не бидејќи нивните деловни сопственици не им биле посветени или не работеле напорно, туку бидејќи идејата што настојувале да ја пласираат на пазарот не претставувала основ за динамичен, успешен бизнис.

Цена: 3750 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Претприемништво – Успешно почнување

Категорија:
ИСБН: 9786082293516

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Претприемништво – Успешно почнување”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in