Претприемништво

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Претприемништво | Бр. на страни: 620 | Димензии: 205/255 | Корица: /

Oва издание на Претприемаштво е дизајнирано да ги подучи студентите за процесот на формулирање, планирање и спроведување нов потфат. Студентите се изложени на детални описи „како да“ спроведат нов потфат на логичен начин. На крајот на текстот рачно се прибрани сеопфатни случаи од авторите за да ги придружуваат концептите на поглавјето. Авторите се потпираат на својата експертиза за предмети кои се рангирани од претприемачко решавање до глобално претприемаштво, како и нивното искуство во управување реални деловни потфати за да создадат книга која ја адресира динамиката на денешните претприемачки предизвици и ги балансира модерната теорија и практика.

Цена: 1690 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Претприемништво

Категорија:
ИСБН: 9786082293936

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Претприемништво”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in