Прирачник за подготовка на возачки испит

Оригинален наслов: Прирачник за подготовка на возачки испит | Бр. на страни: 290 | Димензии: 14.5х21 | Корица: мека

Содржината е предвидена за подготвка на возачкиот испит согласно новите законски измени и новиот начин на полагање на возачкиот испит, а хармонизирано со регулативата на Европската унија. Прирачникот е преведен и на албански јазик. Со пластичен приказ на ситуациите и прописите за непречено движење во сообраќајот, а изразено преку 400 фотографии, 220 графички илустрации и 231 сообраќаен знак, во голема мера Законот за безбедност на сообраќајот станува достапно разбирлив за различни нивоа на образование и возраст.
Рангирано 5.00 од 5 според 3 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 500 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди

Report an abuse for product Прирачник за подготовка на возачки испит

Категорија:
ИСБН: 978-9989-9831-1-5

3 оценки за Прирачник за подготовка на возачки испит

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Го поседувам овој корисен и конкретен прирачник. Навистина изобилува со квалитетен материјал, многу фотографии, ситуации и објаснувања. Вреди да се поседува. Секоја чест!

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Пред да почнам со возење на Автомобил овај прирачник ми беше и сеуште ми е столбот на моите знаења . Навистина е корисен , има стотици ситуации , има најразлични објаснувања . Едноставно, оваа книга е како вовед во сообраќајот, да не заборавам како оваа книга што има голем придонес во моите знаења сепак најголем процент од знаењето и искуството го стекнав во Автошколата – Ролекс . Прекрасни учители – Инструктори , но како најважно прекрасни луѓе .Секоја чест !

 3. Rated 5 out of 5

  Aleksandra

  Odlichen prirachnik so dobri ilustracii. Dosta korisno, go preporachuvam.

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *