Природни науки 3 : вежбанка по природни науки за трето одделение во деветгодишното основно образование

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Природни науки 3 : вежбанка по природни науки за трето одделение во деветгодишното основно образование | Бр. на страни: 44 | Димензии: 29 | Корица: /

Оваа вежбанка претставува вежбанка по предметот ПРИРОДНИ НАУКИ за трето одделение во деветгодишното основно образование по новата наставна програма од 2022 година. Вежбанката е создадена со цел да им помогне на учениците при совладувањето на наставниот материјал по овој предмет, на наставниците за поефикасна реализација на наставните содржини, а на родителите да го следат напредокот на своето дете.

Цена: 250 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Природни науки 3 : вежбанка по природни науки за трето одделение во деветгодишното основно образование

Категории: ,
ИСБН: 978-608-267-616-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Природни науки 3 : вежбанка по природни науки за трето одделение во деветгодишното основно образование”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in