Природо, љубов моја!

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 108 | Димензии: 21х14 | Корица: тврда

Книга целосно посветена на природата и на грижата за неа, со која авторот Александар Кујунџиски е комплетно поврзан. Овој голем вљубеник во пишуваниот збор – како негова професија, и во природата – како негова опсесија, донесе и внесе во македонската литература за деца раскошно издание.

Четиво со кое треба „да се дружи“ секое дете при своето градење како личност.

Лектирно издание за IV одделение.

Цена: 250 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Природо, љубов моја!

Категории: ,
ИСБН: 978-608-243-299-1

Questions and Answers

You are not logged in