Продажба во тешки времиња

Автор: /
Издавач: / | Јазик: / | Година: /
Оригинален наслов: Seeling in tough times | Бр. на страни: / | Димензии: / | Корица: /
Извадок:

Во својата најнова книга, Продажба во тешки времиња, светски познатиот експерт за продажба, Том Хопкинс, ги пренесува своите лични искуства и покажува како да се сврти импулсот на тешките времиња и да се извлече корист од нив. Со практични примери и техники што ќе ви помогнат да ги откриете претходно занемарените можности, како и неконвенционални методи за регрутирање на нови купувачи и клучни совети за тоа како да го зајакнете вашиот бизнис, Хопкинс ви дава моќни совети со кои ќе ја зголемите продажбата сега и во годините што претстојат.Научете како:- Да пребарувате во листата на клиенти за да генерирате нови потенцијални купувачи.- Да ги задржите - и да ги наградите - вашите моментални клиенти за да ви останат верни.- Да го намалите отпорот кон продажбата во тешките времиња со помош на тактики што ги надминуваат стравовите кај купувачите.- Да ги привлечете клиентите од вашиот конкурент со 12 нови стратегии специјално скроени за тешките времиња.Циклусите доаѓаат и си одат, но принципите на одлично продавање и оние што живеат според нив опстојуваат. Откријте како да го достигнете максималниот продажен потенцијал, без оглед на бизнис-климата, со Продажба во тешки времиња.Во 1976 г., ТОМ ХОПКИНС ја основалTom Hopkins International, Inc., и целиот живот го посветил на учење и инспирирање на другите преку семинари, книги, аудио и видеообуки. Денес, над 35.000 корпорации и милиони професионални продажни лица ширум светот ги применуваат неговите материјали за обука во професионалната продажба.

Цена: 500 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Продажба во тешки времиња

Категорија:
ИСБН: 86eeaa5d2b82

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Продажба во тешки времиња”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in