Раст, созревање и физичка активност

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Growth, Maturation, and Physical Activity | Бр. на страни: 728 | Димензии: 207х290 | Корица: /

Развој, созревање и физичка активност за прв пат се појавува на македонски јазик во нејзиното дополнето и целосно ажурирано второ англиско издание. Со повеќе од 300 нови страници од првото издание, истото се смета за најсèопфатен текст за биолошкиот развој и за созревањето на децата и адолесцентите. Изданието ги содржи најдобрите карактеристики на оригиналот, вклучувајќи ги и корисните општи прегледи на почетокот од секое поглавје што им овозможува на студентите да ги разгледаат главните концепти и да проценат како го сфатиле материјалот.

Во согласност со новите истражувања, книгата ја надградува основната содржина

на првото издание, содржејќи проширени и изменети поглавја, како и низа нови заклучоци од сферата – сè со цел да се излезе во пресрет на потребите на додипломците и постдипломците, како и на истражувачите и експертите што работат со деца и млади на возраст од 14 до 21 година.


Цена: 2300 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Раст, созревање и физичка активност

Категорија:
ИСБН: 978-608-229-788-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Раст, созревање и физичка активност”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in