Различни гласови: антологија на современата британска драма

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2003
Оригинален наслов: Различни гласови: антологија на современата британска драма | Бр. на страни: 479 | Димензии: 150х235 | Корица: мека

Оваа антологија покрива британски драми од периодот 1956 до 1996 година, односно четириесет години театар во Велика Британија. Вклучени се значајни драмски писатели, меѓу кои и Семјуел Бекет, Харолд Пинтер, Џон Озборн, Мартин Мекдона и други.

Цена: 252 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Различни гласови: антологија на современата британска драма

Категорија:
ИСБН: 9989-851-91-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Различни гласови: антологија на современата британска драма”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in