Размислувај како шампион

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Think like a champion | Бр. на страни: 208 | Димензии: 140 x 205 | Корица: /
Извадок:

Низ годините, Доналд Трамп напишал многу бестселери, како и кратки есеи во кои ги резимира своите извонредно успешни принципи за тоа како да живеете добар живот, и на приватен и на професионален план. Во Размислувај како шампион, Доналд Трамп прави избор на есеи, во кои, низ своевидно неформално образование, дава лична перспектива за тоа како да се биде успешен во работата и во животот. Оваа книга е интересна, информативна и поучна, и ја дава досега најјасната претстава за мислите и срцето на оваа исклучителна личност.„Мудроста на Трамп е непроценлива - ова е перфектна книга во перфектно време”. Роберт Киосаки, авторот на бестселерот Богат татко, сиромашен татко. Доналд Трамп е светски синоним за успех, кој ширејќи ги своите страсни интереси во областа на недвижнините, казината, спортот и забавата, постојано поставува нови златни стандарди на успешност. Организацијата Трамп денес е еден од најпознатите и најмоќните брендови во светот.Луѓето долго ќе го помнат по реалното шоу, „Изборот на Доналд Трамп“ - долгогодишниот телевизиски хит и по неговата омилена реплика: „Отпуштен си!”
Рангирано 3 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 400 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Размислувај како шампион

Категорија:
ИСБН: 9786084569077

2 оценки за Размислувај како шампион

  1. Rated 1 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Дејан Георгиев (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in