Реален Аикидо за деца и возрасни

Оригинален наслов: Реален Аикидо за деца и возрасни | Бр. на страни: 173 | Димензии: 24 | Корица: мека

Реалното аикидо претставува апликативна вештина. Оваа книга се состои од два дела, и тоа, теоретски дел, во кој се зборува главно за историјата на аикидото, реалното аикидо, како и неговите оперативни принципи, и пркатичен дел, во кој на мошне илустративен начин се презентирани оперативните и функционални карактеристики и сегменти на оваа вештина, како и целокупната програма за стекнување на појаси, поаѓајќи од жолт појас, па се до црн појас 1 ДАН.

Цена: 680 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Реален Аикидо за деца и возрасни

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4522-64-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Реален Аикидо за деца и возрасни”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in