Робинсон Крусо

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Robinson Crusoe | Бр. на страни: 68 | Димензии: 20 см | Корица: /

Морнарот Робинсон Крусо завршува на пуст остров како единствен преживеан по катастрофалниот бродолом. Оставен на милост и немилост на суровата природа и на самотијата, тој го пронаоѓа патот до културата и цивилизацијата. Учи занаети, гради куќа, обработува земјиште и припитомува животни, но сèуште е сам. Сето тоа се менува кога ќе го спаси Петко од човекојадците и заедно ќе го планираат враќањето дома...

Цена: 159 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Робинсон Крусо

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-259-486-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Робинсон Крусо”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in