Robinson Kruzo

Автор: Daniel Defo
Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Robinson Crusoe | Бр. на страни: 126 | Димензии: 20 см | Корица: /

Marinari Robinson Kruzo përfundon në një ishull të shkretë si i mbijetuari i vetëm i anijethyerjes katastrofike.

I lënë në mëshirë të natyrës mizore dhe të vetmisë, ai gjen rrugën e tij drejt kulturës dhe civilizimit. Mëson zanate, ndërton shtëpi, punon tokën dhe zbut kafshët, por ai është ende vetëm.

E gjithë kjo ndryshon kur ai e shpëton Premtin nga kanibalët dhe së bashku e planifikojnë kthimin në shtëpi...

Цена: 250 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Robinson Kruzo

Категории: ,
ИСБН: 978-608-267-279-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Robinson Kruzo”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in