Робинзон Крусо

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 189 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

Робинзон Крусо роман на англискиот писател Даниел Дефо. Книгата е замислена автобиографија на насловниот лик — Англичанец, кој преживеал бродолом и останал да живее 28 години на пуст тропски остров во близина на Венецуела, наидувајќи на староседелци, заробеници и бунтовници, пред конечно да биде спасен. Се верува дека приказната е инспирирана од вистинско искуство на шкотски морнар Александар Селкерк кој живеел повеќе од четири години на некој тропски остров во близина на Чиле. Изданието е задолжителна лектира за шесто одделение.

Цена: 210 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Робинзон Крусо

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100151

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Робинзон Крусо”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in