Робинзон Крусо

Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: The life and adventures of Robinson Crusoe | Бр. на страни: 277 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Робинзон Крусо е една прекрасна приказна која сите треба да ја прочитаат, а зборува за тоа дека и во сите неубави ситуации не треба да се предаваме… А дека можеме да се справиме со сите неубави нешта ни докажува Робинзон Крусо кој долги години издржал сам на пуст остров и успеал да преживее соочувајќи се со гладот, студот, жедта и осаменоста…

Цена: 200 ден

47 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Робинзон Крусо

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-204-310-4

Questions and Answers

You are not logged in