Розата и вепарот

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: De roos en het zwijn | Бр. на страни: 224 | Димензии: / | Корица: мека

Кога се раѓа Розалена, таа е толку кревка што се чини дека нема да преживее. Но, со помош на самовилите, грдото, речиси проѕирно бебе се развива во жена на чијашто убавина никој не може да одолее. Преку контраст, Ане Провоуст ја претставува грдотијата во форма на вепар, кој е верен помошник на Розалена. Во текот на приказната, катастрофите што се случуваат во околината се поврзани со убавината на Розалена. Самовилите се борат да и помогнат да ја задржи убавината, а ангелите се борат за нејзината невиност. Судбината на крајот ја води Розалена до лордот Тиберт, грд како вепар, но и груб како вепар. Сепак, и во него има некоја нежност. ,,Розата и вепарот" е инспирирана од ,,Убавицата и ѕверот".

Цена: 350 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Розата и вепарот

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-259-153-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Розата и вепарот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in