Сакам книга

Издавач: Антолог | Јазик: македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 72 | Димензии: 21х14 | Корица: тврда

Прекрасен избор од богатото творештво на еден од најреномираните писатели за деца во Македонија – Александар Кујунџиски. Топли раскази, песни, сказни и драматизации во кои ќе ужива секое дете. Како дел од едицијата „Мозаик“, „Сакам книга“ е преведена и на албански, турски, ромски, влашки/аромански, српски, хрватски, црногорски, босански/бошњачки, словенечки, германски и на англиски јазик. Лектирно издание за III одделение.

Цена: 250 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Сакам книга

Категории: ,
ИСБН: 978-608-243-295-3

Questions and Answers

You are not logged in