Шеќерна приказна

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Шеќерна приказна | Бр. на страни: 54 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

Шеќерна приказна е книга за деца од македонскиот писател Славко Јаневски. За првпат, книгата била објавена во 1952 година од страна на „Детска радост“, а подоцна има доживеано поголем број изданија. Изданието е задолжителната лектира за трето одделение.

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Шеќерна приказна

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100131

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Шеќерна приказна”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in