Шерлок Холмс: Студија во скерлетно црвено

Издавач: ИКОНА | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Шерлок Холмс: Студија Во Скерлетно Црвено | Бр. на страни: / | Димензии: / | Корица: мека

„Постои една скерлетна нишка во ова злосторство, која се провлекува низ безбојното платно на животот, а наша должност е да ја отплеткаме, издвоиме, и да го прикажеме секој нејзин дел.“ Ова се зборовите кои Шерлок Холмс му ги упатува на неговиот пријател и хроничар Ватсон за природата на неговата работа, во која тој ја опишува истрагата за убиството во неговата „студија во секерлетно црвена боја.“

Оваа приказна го прикажува запознавањето на Шерлок Холмс со Др. Вотсон преку заеднички пријател и новата мистерија која ја покренува пронајдениот труп во напуштена куќа во Брикстон, Англија. Што сѐ се случува понатаму можете веднаш да дознаете доколку нурнете во оваа книга. Студија во скерлетно црвено е препорачлива за сите оние кои уживаат во детективските романи на Шерлок Холмс, како и за поединци кои уживаат во делата на Артур Конан Дојл.

*+ подарок Шерлок Холмс бележник за книга

Цена: 499 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Шерлок Холмс: Студија во скерлетно црвено

Категории: ,
ИСБН: 1472583697534

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Шерлок Холмс: Студија во скерлетно црвено”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in