SJELLJE TË MIRA

Издавач: Нампрес | Јазик: Shqip | Година: 2012
Оригинален наслов: Убави манири | Бр. на страни: 112 | Димензии: 132х195 | Корица: мека

Të sillesh mirë sipas BON- TON është detyrë e secilit ndaj vetvetes. Njëkohësisht ajo është edhe detyrë e jona ndaj atyre me të cilët jetojmë, ndaj njerëzve të cilët i takojmë kohë pas kohe apo rastësisht. Të jesh i sjellshëm në të vërtetë nuk është rëndë: vetëm duhet të përmbahemi disa normave  shoqërore dhe ti respektojmë.   Të kemi ndërmend rregullën: mos e bën ate që nuk don të ta bëjnë ty.Ky libër u drejtohet të gjithëve: fëmijëve dhe të rinjve të cilët po sa fillojnë me jetën  e vërtetë dhe mësojnë si sjelljen e vetë ta socijalozojnë; të dashuruarve të cilët hyjnë në bashkësi martesore apo atyre të cilët mundohen ta ndërprejnë; prindërve dhe arsimtarëve; dhe gjithë atyre të cilët mendojnë se këshillat nuk janë të nevojshme  ose ende nuk kuptojnë se me sjelljen e vet i rrezikojnë njerëzit me të cilët vijnë në kontakt. Athua pak janë ata të cilët nuk janë të pranuar në shoqëri në të cilën dëshirojnë të jenë, e nuk e kërkojnë fajin në vehte. 

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Нампрес

Report an abuse for product SJELLJE TË MIRA

Категорија:
ИСБН: 978-9989-682-73-5

Questions and Answers

You are not logged in