Сказна за детето Вилен

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 56 | Димензии: / | Корица: мека

„Сказна за детето Вилен” е новела за деца на македонскиот писател Глигор Поповски. Новелата е опишана во сказна. Таа е напишана допадливо, и го привлекува вниманието на децата. Оваа новела е задолжителна лектира за трето одделение.
Рангирано 5.00 од 5 според 2 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 230 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Сказна за детето Вилен

Категории: ,
ИСБН: 978-608-228-366-1

2 оценки за Сказна за детето Вилен

  1. Rated 5 out of 5

    МИА

    Оваа лектира е прекрасна!!!!

  2. Rated 5 out of 5

    Урош

    Лектирата е преубава!

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in