Скокни, прескокни

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Скокни, прескокни | Бр. на страни: 125 | Димензии: 20 | Корица: мека

Васко Мукаетов е добитник на наградата „Ванчо Николески“ наменета за книги за деца за минатата година, што претсавува уште едно признание за овој Тиквешки поет кој за децата има напишано над 800 песни. И во најновата книга Васко на децата им подарува стихови кои се приемливи за децата,кој како лектира ќе можат повеке да ги читаат и да им се восхитуваат. Мукаетов е етаблирано име кај нас особено во творештвото за деца кое бара квалитет соодветен на читателската публика која е прибирлива и го оценува вистинскиот квалитет, а Васко ги има сите епитети на писател за деца. „Скокни, прескокни“ е изборна лектира за трето одделение.

Цена: 240 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Скокни, прескокни

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-228-376-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Скокни, прескокни”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in