Слатки 2

Автор: //
Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Слатки 2 | Бр. на страни: 176 | Димензии: 125x205 | Корица: /

Преку рецептите дадени во овие 2 готвачи за благи работи, ситните колачи,студените десерти, овошните пити, слатките теста и торти за вас веЌе нема да претставуваат никаква тајна. Овие прирачници освен што ќе ве воведат во тајните на кулинарството и волшебниот свет на слатките, исто така ќе ви ги покажат и вештините во поготвувањето и декорирањето при сервирањето на истите.

Цена: 389 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Слатки 2

Категорија:
ИСБН: 978KK00063

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Слатки 2”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in