Слаткоречив туѓинец

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Слаткоречив туѓинец | Бр. на страни: 339 | Димензии: 20 см | Корица: мека

Џек Тревис има прилично едноставен и некомплициран живот како тексашки милионер и плејбој. Тој не дава никакви ветувања, љуби многу жени и живее за задоволство. Но вистината е дека никој никогаш ја нема допрено неговата душа и нема стигнато до неговото срце. Тој е нескротлив и безгрижен сѐ до моментот кога една жена му се појавува на врата со видлив бес на лицето и бебе во рацете.

Лутата жена е тетка на бебето и таа тврди дека Џек е таткото на бебето. Вистинската мајка го напуштила детето, препуштајќи ѝ ја грижата за него на својата поодговорна сестра. И сега, од Џек се бара да преземе одговорност за првпат во животот.

Со неодолива романтична тензија и ликови кои се толку живи што чиниш чекорат по страниците и влегуваат директно во твоето срце, Лиса Клејпас повторно создала една од оние приказни кои те засмеваат, расплакуваат и оставаат вечна трага во твоето срце и ум.

Цена: 420 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Слаткоречив туѓинец

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-112-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Слаткоречив туѓинец”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in