Сликарски Висови, (дигитално издание)

Издавач: Ник лист | Јазик: Македонски | Година: 2003
Оригинален наслов: Painterly Heights | Бр. на страни: / | Димензии: 21 | Корица: мека

Печатено во Сони, во Виена, и со години беше поставено во изложбениот салон како едно од најквалитетните вакви изданија во Европа, а атрактивната корица е печатена во Холандија. На македонски и на англиски јазик. ЦД-то Сликарски висови е придонес кон градењето на модерниот културен сензибилитет и создавање на една нова дигитална реалност при процесот на откривањето културни вредности од XI до почетокот на XV век, кои истовремено се дел од националното, но и од светското културно богатство. Модерниот медиум и начин на размислување во ниту еден момент не се на штета на научно потврдениот избор на информации, односно на образовниот, стручниот и истовремено популарниот начин на презентирање на оваа област. Во креирањето на ЦД-то се вклучени 30 компетентни имиња од различни области и според квалитeтот и обемот, ЦД-то Сликарски висови има вредност на енциклопедиско издание.

Цена: 3100 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Филмска продукција ЉУБОВТА Е ПЕТТИОТ ЕЛЕМЕНТ ДООЕЛ Скопје

Report an abuse for product Сликарски Висови, (дигитално издание)

Категории: , , ,
ИСБН: 9989-51-039-8

Филмска продукција ЉУБОВТА Е ПЕТТИОТ ЕЛЕМЕНТ ДООЕЛ Скопје

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Сликарски Висови, (дигитално издание)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in