Соборот на алхемичарите

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: The Alchemists’ Council | Бр. на страни: 436 | Димензии: 20 | Корица: мека

Првиот дел од феноменалната фантастична трилогија, каде што моќта на зборовите може да ја промени судбината на сите димензии

Како новa инициранa во Соборот на алхемичарите, Џејден е обучувана да ја одржува елементарната рамнотежа на светот додека се бранат од мешањето на злонамерната Бунтовничка гранка. Пчелите исчезнуваат и од страниците на античките ракописи во димензија на Советот и од надворешниот свет, загрозувајќи го самото негово постоење. Џејден се движи низ комплексноста на алхемијата, но колку повеќе учи, толку повеќе почнува да ги доведува во прашање практиките на Соборот. Осознава дека Бунтовничката гранка можеби не е непријателот против кој била обучувана да се бори. Бидејќи Соборот се наоѓа на работ на војна, Џејден мора да одлучи на која страна да биде посветена.

Цена: 500 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Соборот на алхемичарите

Категорија:
ИСБН: 978-608-256-113-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Соборот на алхемичарите”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in