Состаноци, дружења и градници на надувување

Издавач: ИКОНА | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Mates, Dates and Inflatable Brass | Бр. на страни: 160 | Димензии: 14x21 | Корица: тврда

Како изгледа светот на една четиринаесетгодина девојка? Дечки, облеки и по малку училишни обврски. Сè додека не се појави најубавиот дечко на светот. Го кренав погледот и се загледав во пар очи со боја на лешник. Во мене се случи нешто многу чудно. Како некој да ми врзал јазол во стомакот и силно го стегнал. Тој дечко изгледаше чудесно. Ама, сериозно чудесно. Широко насмеана уста и свиленкасти црни прамени преку лицето Ако сакаш да провериш дали тој е заинтересиран: Гледај го малку подолго право во очи, а потоа сокриј се позади некој столб, но така да можеш да го гледаш. Провери дали тој гледа кон местото каде што си стоела и дали кога ќе забележи дека те нема, ќе почне да се врти. Ако го направи тоа, заинтересиран е

Цена: 449 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Состаноци, дружења и градници на надувување

Категорија:
ИСБН: 978-9989-168-35-2

Questions and Answers

You are not logged in