Состаноци, дружења и вселенски бакнежи

Издавач: ИКОНА | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Mates, Dates and Cosmic Kisses | Бр. на страни: 176 | Димензии: 14x21 | Корица: тврда

Среда навечер: не се јави. Четврток навечер: не се јави. Петок навечер: НЕ СЕ ЈАВИ.Ќе полудам. Можеби го изгубил мојот број? Можеби ја ставил визит-картата во џеб, и потоа мајка му ја испрала со пантолоните? Можеби воопшто и немал намера да ми се јави, туку така рече само за да ме откачи? Можеби, можеби, можеби. Време е да им се обратам на ѕвездите. Изи е кул, весела и по малку дрска. А кога го запозна божествениот Марк, се вивна на седмо небо. Тој е прекрасен. А и таа му се допаѓа. А зошто тогаш, кога ќе рече дека ќе се јави, не се јавува? Во очајничка желба да пронајде некаква смисла во сето тоа, Изи поминува многу време во проучувањето на хороскопот. И упорно седи дома, во случај тој да се јави. Кога потполно ќе ја загуби смислата за хумор и вербата во иднината, нејзините најдобри другарки Луси и Неста, се обидуваат да се соочат со реалноста. Меѓутоа, има работи кои никој не сака да ги слушне...

Цена: 449 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Состаноци, дружења и вселенски бакнежи

Категорија:
ИСБН: 978-9989-168-36-9

Questions and Answers

You are not logged in