Тивки години (второ издание)

Издавач: Издавачка куќа Муза | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Tiché roky | Бр. на страни: 270 | Димензии: 20X13 | Корица: мека

Богдана е затворена девојка која живее со својот студен татко и со добродушната Бјела. Измачена е од напнатоста што владее во нивниот дом и од тајната што не престанува да ѝ се мота низ главата: Зошто нејзината тешко болна баба за време на последната посета ѝ се обрати со „Бланка“? Дознајте зошто романот Тивки години е најпродаваниот роман во Чешка во 2019 година. Алена Морнштајнова (1963) е чешка авторка на четири романи, од кои досега се продадени околу триста илјади примероци само во Чешка. Во моментов живее во Валашки Мезиричи и работи како преведувачка и наставничка по англиски јазик.

Цена: 350 ден

50 на залиха

Спореди
Продавач Издавачка Куќа Муза

Report an abuse for product Тивки години (второ издание)

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4906-04-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Тивки години (второ издание)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in