Тројцата студенти

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: The Sherlock Holmes children’s collection : shadows, secrets and stolen treasure. The three students | Бр. на страни: 120 | Димензии: 128х198 | Корица: мека

Господине Холмс – молам за вашата помош. Не смеам да ја вмешам полицијата. Ако овој немил СКАНДАЛ биде јавно објавен, репутацијата на овој универзитет ќе биде целосно УНИШТЕНА.

Едно опуштено патување со цел истражување се претвора во трка со времето кога професорот Соимс им се обраќа на Холмс и Вотсон со чудна мистерија.

Тројца студенти се осомничени за мамење пред испит, па ќе успее ли Холмс да го реши случајот навреме за да може да се одржи испитот?

Цена: 199 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Тројцата студенти

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-267-374-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Тројцата студенти”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in