Цар Салтан

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 0
Оригинален наслов: Цар Салтан | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0x0 | Корица: мека

Ова издание „Цар Салтан ” е драма напишана по мотиви од Пушкин. Оваа драма е напишана во повеќе чинови, и истата е воведена како изборна лектира за осмо одделение.

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Цар Салтан

Категории: , ,
ИСБН: 989PD2039100452

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Цар Салтан”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in