Цепај сине

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Цепај сине | Бр. на страни: 240 | Димензии: 20 | Корица: /

„Цепај сине“ е толковен заебантски речник у манирот на претходната книга на Зоран Спасов-Ѕоф – „Џабе живиш у Скопје“. Стануе збор за еден цепенковистички зборник што кај читателот треба да побуди шегобијни чу’ства, осеќаји, сенсои и филинзи. Ќе прочитате ствари што нит’ сте ги чуле нит’ сте ги виделе. За некои ќе треба да ги прашате вашите родители, доста од нив не постојат ни на „Гугл“, а најголемиот дел се непознати чак и за Институтот за македонски јазик. Но, едно е сигурно – или ќе „цепате“ или (нема да) живеете. Две иљади поими, дванаес поглавја и еден непревазиѓен хумор у светот. Македонскиот.

Цена: 360 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Цепај сине

Категорија:
ИСБН: 9786082678733

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Цепај сине”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in