Убави зборови

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Убави зборови | Бр. на страни: / | Димензии: / | Корица: мека

Ова е збирка на јужнословенската поезија, која што содржи голем број на песни од ралични автори, како Видое Подгорец, Славко Југ, Петре М. Андреевски и други.
„Убави зборови” е задолжителна лектира во петто одделение.

Цена: 210 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Убави зборови

Категории: ,
ИСБН: 9100091

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Убави зборови”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in