Уличето со обетки од цреши

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2001
Оригинален наслов: Уличето со обетки од цреши | Бр. на страни: 86 | Димензии: 0x0 | Корица: мека

Михо Атанасовски е наш познат поет, прозаист, драматург, новинар, како и автор на голем број баснулиња, епиграми, гатанки, анаграми и други енигматски состави. По негови текстови изведувани се бројни радио-драми и пиески, како и ТВ игри и драми.

Ова издание е прво откако авторот ја докомплетира со нови верзии на неколку пеења застапени во неа. Инаку книгата е наградена со наградата Ванчо Николески и е внесена во лектирата за петто одделение.

Цена: 140 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Уличето со обетки од цреши

Категории: , ,
ИСБН: 978-9989-32-214-7

Questions and Answers

You are not logged in